Різдвяна магія оплаткової зустрічі

Польський культурно-освітній центр УДПУ напередодні Католицького Різдва організував Різдвяну оплаткову зустріч, до якої долучилися студенти, котрі вивчають польську мову, слухачі курсів польської мови та усі бажаючі.

Викладач польської мови Пьотр Пизель ознайомив присутніх з традиціями відзначення Католицького Різдва, розповів про історію оплаток і про те, як проходять оплаткові зустрічі у Польщі. Церемонія обміну оплатком (облаткою) – прісною пластиною хліба, що символізує у християн Тіло Господнє – давня традиція поляків.
А в цей час у Польщі місцеві студенти разом з викладачами та координаторами запросили іноземних студентів з України та Казахстану на святкову вечерю, щоб показати, як у них готуються до святкування Католицького Різдва. Розповіли, як саме відбувається підготовка до свята, описали традиції, зокрема, як ділитися оплатками.

Далі присутні з-за кордону розповіли, як святкують Новий рік та Різдво у їхніх країнах. Згодом, всі присутні куштували традиційні польські страви.