24 ЖОВТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ

24 жовтня –  День Організації Об’єднаних Націй (ООН). Саме в цей день у 1945 році, на основі Установчого акту, підписаного у Сан-Франциско після Другої світової війни була створена організація, що взяла за мету забезпечення миру та міжнародної безпеки.

ООН розпочала свою історію як зовнішньополітична організація, спрямована на збереження миру. За всі роки свого існування, організація взяла активну участь у багатьох значущих подіях, включаючи процес деколонізації, боротьбу зі збройними конфліктами, сприяла розвитку міжнародного права. Організація створила численні спеціалізовані агентства та програми, спрямовані на боротьбу з бідністю, насильством, зміною клімату та іншими глобальними викликами.

Сучасна ООН вже є глобальною організацією, яка об’єднує 193 країни-члени. Вона активно працює над вирішенням глобальних викликів, включаючи зміну клімату, епідемії, боротьбу з бідністю, і прагне досягнути Цілей сталого розвитку. ООН продовжує сприяти дипломатії, миротворчості, та захисту прав людини в усьому світі.

Одним із актуальних питань, які знаходяться на порядку денного ООН, є ситуація в Україні. Організація відіграє важливу роль у спостереженні за конфліктом на сході, забезпеченні гуманітарної допомоги та сприянні дипломатичним угодам для врегулювання ситуації.

Щорічне відзначення Дня ООН створює можливість посилити нашу спільну програму і підтвердити принципи та цілі Організації Об’єднаних Націй, які визначають наші дії протягом минулих 78 років.

Цікаві факти про ООН

• Діяльність Організації Об’єднаних Націй фінансується коштом внесків держав-членів до її бюджету.
  • ООН має власну поштову службу, що випускає поштові марки.
  • Офіційних мов у організації — шість.
  • Україна була однією з перших серед 51 держави, що підписали Статут ООН.
  • Найдовший виступ на засіданні ООН тривав 4 години 29 хвилин. Виступав Фідель Кастро.
  • Прапор ООН не можна використовувати без дозволу Генерального секретаря організації.
  • Найбільше миротворча Місія ООН була в Дарфурі (Судан) та налічувала 26 612 миротворців, у партнерстві з Африканським Союзом.
  • Статут ООН нараховує 8778 слів.
  • Жінки в Місіях ООН становлять: 30% не військових миротворців, 10% поліцейських та 3% військових миротворців.
  • Нагороди ООН: Нобелівська премія миру (2002), премія Пібоді (1950), приз Сахарова за свободу думки (2003).