МОН пропонує нову систему нарахування стипендій

Міністерство освіти і науки пропонує нову систему нарахування стипендій. МОН уже внесло на розгляд уряду відповідну постанову.

Зараз підхід по академічних стипендіях будується на рейтингу. МОН уже внесло проект нової постанови до Кабміну. Там врегулювали деякі технічні питання. Наприклад, такий момент: у маленьких групах, де навчаються дуже сильні студенти, лише 45% могли отримати стипендію. Студентські організації наполягли на тому, щоб Міносвіти врегулювало пропорції за кожною спеціальністю. Тепер у міністерстві зробили ширший підхід, коли в межах факультету буде можливість перерозподіляти стипендії. Тобто загально по факультету – 45%, а між спеціальностями можна перерозподіляти.

Загалом стипендії збільшено на 30% і відтепер вони дорівнюють прожитковому мінімуму. В Україні, за словами міністра освіти Лілії Гриневич, академічні стипендії отримують 40% студентів, 5-7% отримують соціальні стипендії.

З 1 січня 2017 року була введена рейтингова система отримання стипендій. Окрім того, Кабінет міністрів затвердив розмір мінімальної академічної стипендії для вишів III-IV рівня акредитації на рівні 1100 грн, а розмір підвищеної стипендії становить 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму. Також на педагогічних, природничо-математичних й інженерно-технічних спеціальностях розмір стипендії – 1400 грн, а підвищеної стипендії – близько 2 тис. гривень.

Нагадаємо, що у МОН вважають скорочення стипендій неможливим.