В які нові країни ти зможеш поїхати без віз вже цього літа

Європарламент проголосував “за”. Залишилося ще кілька бюрократичних кроків, і з цього літа більшість країн Європи будуть доступні без візи.

Куди можна без віз

До країн Шенгену: Австрію, Бельгію, Угорщину, Німеччину, Грецію, Данію, Іспанію, Італію, Латвію, Литву, Люксембург, Мальту, Нідерланди, Польщу, Португалію, Словаччину, Словенію, Фінляндію, Францію, Чехію, Швецію, Естонію.

У країни ЄС, які не входять до Шенгенської зони: Болгарію, Кіпр, Румунію, Хорватію (але з часом вони туди увійдуть).

До країн, які асоційовані з Шенгеном: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію, Швейцарію.

Куди не можна без віз?
У Британію та Ірландію. Британія виторгувала собі особливі правила, посилаючись на те, що повністю розташована на островах. А для Ірландії важливіше мати загальну безпаспортну зону з Британією, ніж з ЄС, тому вона слідує за Британією і теж зобов’язує всіх отримувати візи.

Також візи потрібні будуть в країни Європи, які не входять в ЄС і Шенгенську зону, і не застосовують окремі положення Шенгену, типу Албанії, Македонії, Сербії.

Коли вже?

Приблизно з 11 червня. Ще потрібно пройти кілька бюрократичних процедур, а на це потрібен час. Графік їх проходження відомий ще з початку року:
28 квітня рішення Європарламенту підтримають посли країн ЄС,
11 травня рішення підтримує Рада ЄС,
приблизно 15 травня рішення підписує президент Європарламенту і представник Мальти (бо ця країна зараз очолює ЄС),
приблизно 22 травня документ буде опублікований в офіційному виданні ЄС,
приблизно 11 червня, через 20 днів, воно вступає в силу. Можна їхати.

А якісь документи треба брати?
Так, якісь все-таки треба. По-перше, біометричний закордонний паспорт. По-друге, щось, що обгрунтувало б мету поїздки, скажімо, бронь готелю, або план поїздки, якщо будеш жити в кемпінгу, або запрошення від когось у вільній формі, або зворотний квиток. По-третє, банківську картку з сумою, яку тобі вистачить на час поїздки.
Ніяких виписок з банку, довідок з ЖЕКу та іншої макулатури тягти не треба — це вигадки.