25 років тому Верховна Рада затвердила тризуб як Державний герб України

19 лютого 1992 року затверджено Малий Державний герб України. Разом з Конституцією, прапором і гімном України він є невід’ємною частиною офіційної символіки держави. Конституцією також передбачений і Великий Державний герб, однак досі його не прийнято. Центральною геральдичною фігурою герба є Тризуб Володимира І Святого, великого князя київського, володаря Русі.

Тризуб — український національний герб, герб України у формі золотого тризубця особливої форми на синьому полі; у минулому — герб князів Рюриковичів і Київської держави. Є понад сорок версій, які пояснюють походження та тлумачать суть тризуба. Найпоширеніша з них – це розшифрування тризуба як монограми «Володимир», «Василевс» або «воля».