Ми повинні пам’ятати. 27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Як говорив І. Бауер: «Пам’ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами.»

27 січня, день пам’яті жертв Голокосту, був пов’язаний з першим звільненням одного з таборів – Освенціма.

У широкому сенсі Голокост як явище нацистської Німеччини припускає знищення та інших національних, гомосексуальних меншин, безнадійно хворих, а також медичні експерименти. Цим термінів стали позначити в принципі всі злочинні дії та ідеологію фашизму. Зокрема, було винищено до третини від загальної чисельності населення циган.

Це вселюдська трагедія. Ми не можемо кричати, але не маємо права мовчати. Ми не ніколи не повинні дозволяти , щоб принижували нашу гідність, прикриваючись якими б то не було расовими або національними та релігійними міркуваннями.