Студентський портал

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина»

Весняна Хора

Ансамбль народного танцю «Яворина» розпочав свою творчу та навчально-виховну діяльність з 1972 року. Створив колектив та багато років керував ним Вадим Євгенович Калінічев.

З 1992 по 1995 рік колективом керував заслужений працівник культури України Вадим Васильович Костриця.

У 1992 році колективу присвоєно почесне звання «народний».

З 1995 по 2008 рік колектив очолив Піддубний Григорій Опанасович.

З 2008 року і по цей час керівником колективу є старший викладач кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Куценко Сергій Володимирович.

Основу репертуару колективу становлять постановки як українських танців, так і танців інших народів світу, серед яких: вокально-хореографічна композиція «Привітальна» (постановка Г. Піддубного); хореографічна композиція «Їхали козаки» (постановка М. Гречушнікова); український народний танець «Якось на ярмарці» (постановка С. Куценка); український народний танець «Дівочий козачок» (постановка С. Куценка); український народний танець «Гопак» (постановка С. Куценка); турецький народний танець «Халай» (постановка С. Куценка); єврейський народний танець «Давайте познайомимося» (постановка С. Куценка); російський народний танець «Молодичка» (постановка С. Куценка); польський народний танець «Краков’як» (постановка С. Куценка); молдавський народний танець «Весняна Хора» (постановка С. Куценка); гуцульський танець «Гонивітер» (постановка С. Куценка) та ін.

Метою творчої та навчально-виховної роботи ансамблю народного танцю «Яворина» є:

  •  оновлення засобів та прийомів виховання хореографічної культури студентів;
  •  виявлення і впровадження нових педагогічних технологій та ефективних форм і методів роботи зі студентами;
  •  всебічний гармонійний розвиток кожного студента як особистості, шляхом розкриття його потенційних можливостей;
  •  розвиток індивідуальних здібностей студентів, талантів та забезпечення умов їх творчої самореалізації;
  •  забезпечення високої художньо-естетичної освіченості і вихованості;
  •  формування особистісно-ціннісного ставлення до мистецтва, високих моральних якостей громадянина України.

Якісним показником результативності діяльності колективу, стимулом для розвитку та самоствердження його учасників є обласні, всеукраїнські та міжнародні фестивалі та конкурси, серед яких: Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського, хореографічний фестиваль імені Вадима Костриці «На Кичері», фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва імені Василя Авраменка, Міжнародний фестиваль «Діалог культур і народів» (м. Лєшно, Польща) та інші.

Серед нагород ансамблю «Яворина» грамоти від хореографічної спілки України Черкаського осередку, обласного відділу культури, подяки за співпрацю з відділом освіти Уманської міської ради, навчальними закладами міста, подячний лист від відділу культури і туризму Уманської міської ради, виконавчого комітету Уманської міської ради та ін.

У 2013 році керівник колективу на урочистостях, присвячених Дню міста Умань, рішенням виконкому міської ради нагороджений нагрудним знаком «Кращий за професією».

Впродовж свого існування колектив продовжує підтримувати кращі традиції, які створювалися його керівниками протягом понад 40 років, а також примножувати нові, покликані виховувати у його учасників любов до прекрасного, до танцю, до народу.