КІНО ПРОСТО НЕБА – УМАНЬ+

Цікавий проект Фестиваль документального кіно просто неба Lampa.doc відбувається вже втретє та цього року встиг відвідати Запоріжжя, Бердянськ і Краматорськ. Попереду – Червоноград, Ужгород, Луцьк, Житомир, Умань і Кропивницький.  Засновниця Natalie Krasilnikova розповідає, як влаштований фестиваль, мета якого – показувати кіно в містах із населенням, меншим за мільйон. Ідея об’єднання міст та громад через фестиваль прийшла вже після першого року проведення, коли я побачила реальну аудиторію, відчула її. Склалось цілісне уявлення, для кого ми робимо фестиваль, кому він необхідний і як він може згуртувати людей. Минулого року на Хортиці було важко з транспортом, і глядачі на моє прохання допомагали один одному дістатися додому. Мене це дуже зворушило і надихнуло. Я обираю фільми для показу самостійно, ніхто на це не впливає, але перш за все я завжди думаю про глядача, намагаюсь зрозуміти, наскільки це актуально та цікаво для нього. Наша аудиторія не конкретизована. Це активна молодь, сім’ї, підлітки, люди середнього та старшого віку. Мені гірко, що старші люди часто відсторонені від кінематографічного життя. У них не завжди є вибір та розмаїття, а документалістика може навіювати спогади про молодість або давати можливість краще зрозуміти швидкоплинну дійсність.

Як це працює? Детальніше тут https://moviegram.com.ua/how-it-s-work-lampa-doc-2018/