Студентка УДПУ Смілянець Олександра на церемонії нагородження у Києві

5 березня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України відбувся Всеукраїнський семінар за участі переможців Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і творчих робіт ім. Володимира Маняка та Лідії Коваленко, присвяченого роковинам Голодомору.

За дослідницьку роботу «Відео-інтерв’ю зі свідком Голодомору 1942-1933 рр. Феодосією Клімовою» заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей урочисто вручив Смілянець Олександрі диплом з відзнакою. Поезії, присвячені трагічним сторінкам історії України перемогли у номінації «Кращі дослідницькі і творчі роботи студентів, аспірантів, молодих науковців».

«Це було неймовірно! Я вела дискусії з великими сучасними істориками і науковцями  – Станіслав Кульчинський, Ігор  Гирич, Людмила Гриневич….»

Наступного дня переможці мали змогу ознайомитися з унікальними документами у Центральному державному архіві громадських об’єднань. «Коли нам показали рукописи Грушевського і  Винниченка, паспорти УНР, старі фотографії повстанців УПА, то я була просто у захваті!» – поділилась своїми враженнями Олександра.

« Мені 18 і всі мої думки, судження, принципи ґрунтуються на єдиному простому твердженні. Знаєте якому? «Кожна людина – це мечеть підлога якої вкрита золотом». Я щиро вірю в неповторність і безцінність людських душ. Тому той факт, що в центрі Європи сталінський режим заморив голодом мільйонів моїх земляків мене завжди жахав і обурював. Ця перемога дуже важлива для мене, адже вона означає, що мої ідеали, мої орієнтири правильні. Я хочу шукати правду і нести її в маси. Впевнена, це лише початок!»

Друкувати

Залишити відповідь