Екскурсія до музею-садиби Кузьми Миколайовича Дерев’янка

Днями з метою підвищення рівня патріотичного виховання молоді студентам історичного факультету було організовано екскурсію до музею-садиби легендарного генерала, дипломата, досвідченого розвідника, справжнього патріота та миротворця Кузьми Миколайовича Дерев’янка в селі Косенівка Уманського району.

Нас привітно зустріла директор музею Хорошева Любов Федосіївна. Тут скрізь видно руку господаря: красиво і затишно на подвір’ї садиби, де пройшло дитинство Кузьми Миколайовича. Милують око високі дерева, серед яких три каштани, посаджені ним разом із молодшим братом.

За своє коротке, але яскраве життя, Кузьма Миколайович був відзначений багатьма нагородами. Він один із небагатьох військових діячів, якого нагороджено орденами видатних полководців: Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького. Але головного звання – звання Героя, – йому при житті не було присвоєно. Справедливість відновлена 7 травня 2007 року: Указом Президента України Ющенка В. А. Кузьмі Миколайовичу Дерев’янку посмертно було присвоєне звання Героя України.

Екскурсія сприяла поглибленню знань студентів про історичну спадщину України, вихованню духовності, формуванню національної свідомості, патріотизму.